Alışveriş Sepeti

150 TL ve üzeri siparişlerde tüm Türkiye’ye ücretsiz kargo!

Bez Çantalar ile İlgili Merak Edilenler

Bez çanta hangi kumaştan yapılır?

Bez çantalar pek çok kumaş türünden imal edilebilir. Gerek ham bez diye tabir edilen, işlem görmemiş ham kumaşlardan gerekse işlem görmüş, renkli ya da desenli hale getirilmiş kumaşlardan bez çanta yapılabilir. Örneğin ham rengini koruyan, krem tonlarında bez çantalar olduğu gibi, kimyasal bir işlemden geçirildikten sonra siyah, tam beyaz ya da renkli bir görünüm kazanan kumaşlardan da bez çanta yapılmaktadır. Vuggage olarak benimsediğimiz insan ve doğa dostu yaklaşım sebebiyle ürünlerimizde yalnızca büyük oranda ham kumaşları, renkli ürünlerimizde ise %100 pamuklu kumaşları tercih etmeye özen gösteriyoruz.

Vuggage bez çanta ve keselerimizde, farklı dokuma işlemlerinden geçirilmiş ve dolayısıyla isimlendirilmesi farklı olan, fakat ham ve doğal halini korumakta olan rips ve kanvas kumaş kullanmaktayız.

Bez çanta çeşitleri neledir?

Bez çantalarda hem model hem de kullanılan kumaşa bağlı olarak çeşitlilik bulunmaktadır. Bez çanta modellerine bakılacak olursa, ebatının yanı sıra, tutma kulbu ve fermuar gibi işlevsel aksesuarlarına bağlı olarak birçok çeşit ile karşılaşmak mümkün. Vuggage’daki bez çanta çeşitleri şu anda fermuarlı bez el çantası ve tutma kulplu, büzgülü bez keseler olmak üzere 2 çeşittir. Ürün çeşitliliğimiz arttıkça, hem doğal hem de işlevselliğiyle ön plana çıkan tasarımlarımızı sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Gelişmeleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bez çanta hangi boyayla boyanır?

Bez çantaların üzerine ev tipi ve sanayi tipi olmak üzere 2 ana yöntemin altında toplanan pek çok uygulanma ile baskı yapmak mümkündür. Evde boyamaya uygun olan bez çanta modellerinde, kumaş boyası kullanarak bu işlemi gerçekleştirmek mümkün. Fırça, kumaş boyası ve stencil, yani desen şablonu kullanarak ya da kumaşa uygun olan sprey boyalar ile bez çanta boyanabilmektedir. Sanayi tipi bez çanta baskısında ise serigrafi, transfer baskı, emprime baskı gibi yarı-profesyonel ve profesyonel yöntemler tercih edilmektedir. Vuggage olarak ürünlerimizde su bazlı boya ve çevre dostu baskı yöntemleri kullanıyoruz.

Bez ürünler geri dönüştürülebilir mi?

Pamuklu malzemeler ve ürünler geri dönüşüme girebilir, fakat yalnızca mekanik olarak liflerine ayrılabileceği ve ardından yeni liflerle ipliğe dönüştürüleceği bir tekstil geri dönüşüm tesisinde geri dönüştürülmeleri mümkündür. Her geri dönüşüm işleminde, mukavemet ve dayanımın artırılması için ipliğin içerisine farklı lifler eklenmekte, bu da pamuklu ürünlerin sürekli olarak geri dönüştürülemeyeceği anlamına gelmektedir. Yine de bez ürünlerde geri dönüşüm, pamuğun atık ayak izini büyük ölçüde azaltır, yapılmaya değerdir ve global düzeyde örnekleri mevcuttur.

Bez çanta yıkanır mı?

Bez çantalar ve bez keseler yıkanabilir. Elde yıkamaya ya da çamaşır makinesinde soğuk ve yumuşak programda yıkanması uygun olan bez ürünler, aynı zamanda baskı ve aksesuarları koruyacak şekilde en düşük ısıda ütülenebilmektedir. Vuggage ürünleri de en fazla 30 derece olmak üzere makinede ve elde yıkamaya, en düşük ısıda baskının arkasından, yalnızca pamuklu yüzeyden ütülemeye uygundur. Vuggage ürünleriyle ilgili Yıkama ve Bakım Talimatları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bez çantanın faydaları nelerdir?

Bez çantalar plastik kullanımımızı azaltması sebebiyle çevre dostu ürünler olarak öne çıkmakta ve doğayı korumak adına fayda sağlamaktadır. Bez çantaların mümkün olduğunca çok defa kullanılması ile gerçek anlamda çevre adına fayda sağlanması mümkündür. Dolayısıyla gerektiği kadar bez çanta alınmalı ve mümkün olduğunca çok kullanılmalı, kullanılmayan bez çantaların ise farklı amaçlarla tekrar kullanıma sokulması en iyi seçenektir. Tam da bu nedenle Vuggage olarak tercih ettiğimiz kumaşların başında, yırtılmaya ve suya dayanıklılığıyla bilinen rips kumaş ve yine uzun ömürlü kanvas kumaş gelmektedir. Uzun yıllar sizlere hizmet edecek bez çanta ve bez keseler üretmek bizim öncelikli amaçlarımızdan biridir.

Ham bez çanta nereden alınır?

Günümüzde plastik kullanımının azaltılmasına dair bilincin yaygınlaşması ile birlikte, ham bez çanta üreten ve satışını yapan çok sayıda üretici ve satıcı firma faaliyet göstermeye başlamıştır. Vuggage olarak bizlerin hedefi, var olan ham bez çanta ve ham bez keselere farklı bir bakış açısı getirerek valiz ve dolap düzenleyici başta olmak üzere, çeşitli kullanım amaçlarına göre özelleştirilmiş ürünler ortaya koymaktır.

Bez ürünler alışveriş çantası olarak tercih edilmeye başlamış olsa da, hala plastik torbaların taşımada çok yaygın bir şekilde tercih edildiği ortada. Özellikle seyahat valizlerine, günlük çantalara giren ve benzer şekilde hayatımıza dahil olan plastik poşetlerin yerine geçebilecek Vuggage ürünlerini umarım sizler de beğenirsiniz! Minimalist bir tarza sahip olan, insan & çevre dostu anlayışla baskı uygulamasından geçen ve geri dönüştürülmüş aksesuarlar kullanılan ürünlerimize online mağazadan ulaşabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ücretsiz Kargo İmkanı

100 TL ve üzeri siparişlerde tüm Türkiye'ye ücretsiz kargo imkanı!

İade Kolaylığı

Beğenmediğiniz ürünleri 14 gün içinde iade edin

Uluslararası sertifika

Tamamen doğal pamuk ve geri dönüştürülmüş içerik!

100% Güvenli Ödeme

MasterCard, Visa, Maestro, Visa Electron, American Express, Troy veya Iyzico